Pranešimai spaudai

Pranešimas spaudai (žiniasklaidai) – tai komunikacijos būdas, kai tekstinė (ar kitokia) informacija perduodama tikslinės grupės atstovams.

Kokiomis aplinkybėmis rašomas pranešimas spaudai? Pirmiausia turi būti kokia nors žinia, kuriai galima suteikti naujienos pavidalą. Joje – naujienoje – atskleidžiama organizacijos pozicija. Pranešimai spaudai taip pat rengiami po spaudos konferencijų arba tam tikrų viešų įvykių.

Informacija turi būti atsakingai patikrinta ir pateikta laikantis neutralios pozicijos. Rašant žiniasklaidai skirtus pranešimus vadovaujamasi raštvedybos standartais. T.y., rašoma Times New Roman šriftu, 12 dydžiu. Tarpai tarp eilučių nustatomi ties 1,5 parinktimi.

Pranešime spaudai turi būti firminio blanko antraštė (firminis blankas – tai lapas, kuriame pateikta tam tikra informacija apie įmonę (pavyzdžiui, rekvizitai)). Po ja užrašoma Pranešimas žiniasklaidai (galima vartoti žodį spaudai. Tuomet nurodomi kontaktinio asmens duomenys (vardas, pavardė, pareigos, fakso numeris, telefono numeris). Pastarasis nenurodomas, jei asmuo tą dieną, kai vyks pranešimo spaudai paskelbimas, negalės bendrauti su žurnalistais.

Kartais kontaktinius duomenis nusprendžiama patalpinti pranešimo spaudai pabaigoje. Jei jie pateikti prieš tai paminėtoje vietoje (po užrašu Pranešimas žiniasklaidai), po kontaktų didesnėmis paryškintomis raidėmis parašomas pranešimo pavadinimas. Jei kontaktų vieta – pranešimo pabaigoje, tuomet pavadinimas įterpiamas po žodžiais Pranešimas žiniasklaidai. Reikia vengti per daug ilgų pavadinimų.

Tada ateina eilė užrašyti miestą ir data.

Pirmajame paragrafe išdėstoma pagrindinė mintis. Kitaip tariant, pirmasis paragrafas turėtų atskleisti atsakymus į tokius klausimus kaip kas ar kodėl. Kituose paragrafuose tęsiama bei vystoma. Tekstui nepamaišo viena ar pora citatų.

Pranešimų spaudai rašymas paprastai patikimas profesionalams. Kodėl? Todėl, kad savo sritį gerai išmanantys žmonės sugeba kruopščiai laikytis tokio žanro tekstui keliamų reikalavimų. Visų pirma, pranešimas turi būti aiškus, kadangi per daug komplikuota informacija tikslo nepasiekia. Antras kriterijus – informacijos pateikimo tikslumas, suderintas su pakankamu jos kiekiu. Na, ir, žinoma, negalima pamiršti logiško minčių dėstymo, kadangi kitaip vietoje gero įvaizdžio bus sulaukta neigiamos reakcijos.

Pranešimų spaudai rašymą patikėjus mums, būsite užtikrinti ne tik dėl pastarųjų aspektų, bet ir dėl kalbos taisyklingumo. Atsakingai dirbdami savo darbą, ant pečių nešdami naudingos patirties bagažą, viską atliekame laikydamiesi stiprių kokybės principų. Be to, žinome, kaip svarbu laikytis sutartų terminų. Tai formuoja klientų pasitikėjimą ir leidžia įsitvirtinti tarp pačių geriausių.

Pranešimų spaudai rašymas – tai galimybė sėkmingai ir lengvai pasiekti Jūsų norimą tikslinę auditoriją, kurią surenka žiniasklaida. Raštvedyba.lt siūlo spaudos pranešimų kūrimo paslaugas toms įmonėms, kurios nori puikiai išviešinti tam tikrus renginius, įvykius ar akcijas, o tai padaryti būtent ir galima pasitelkiant spaudos pranešimus, skirtus įvairiausioms žiniasklaidos priemonėms, kurios šiuos pranešimus skeidžia savo turimoms auditorijoms. Tinkamai paruoštas spaudos pranešimas – tai vienas svarbiausių aspektų, norintiems būti pastebėtiems net ir pačių didžiausių žiniasklaidos atstovų ir taip galite atsidurti net ir didžiausiuose internetiniuose naujienų portaluose ar laikraščiuose.

Todėl jei rengiate tam tikrą renginį, kurį norite tinkamai išviešinti ir pasiekti tikslinę auditoriją – pasinaudokite mūsų paslaugomis ir rinkitės mūsų profesionalus, kurie parašys originalius spaudos pranešimus, puikiai tinkančius Jūsų renginiams, akcijoms ar kitiems įvykiams, kuriuos norite nušviesti visuomenei.

Dabar kaip niekada paprasta pasiekti ne tik žiniaskaidos priemones, tačiau ir savo tikslinę auditoriją, nes mes pasirūpinsime, jog pranešimų spaudai rašymas netaptų dar vienu Jūsų galvos skausmu. Pasirūpinsime ne tik pranešimo spaudai kokybe bei informatyvumu, tačiau svarbiausia, jog jis būtų originalus bei patrauktų akį, nes tradiciniai pranešiai spaudai dažnai taip ir lieka nugrūsti į naujienų srauto pabaigą, kur jų paprasčiausiai pastebėti beveik neįmanoma.

Raštvedyba.lt pasirūpins, jog pranešimų spaudai rašymas ne tik nekainuotų daug, tačiau būtų toks, kokio norite – mes prašysime, kaip įmanoma daugiau informacijos, o toliau – viskas bendro nutarimo ir sutarimo reikalas!