Kaip rašyti CV?

cvcvcvcvCV rašymas dažnai pasirodo, kur kas sudėtingesnis procesas, nei kad iš gali atrodyti iš pirmojo žvilgsnio, nes tai nėra tik faktų sudėjimas į vieną vietą – reikia žinoti, kaip tvarkingai ir aiškiai sudėlioti šią informaciją, kuri yra skirta Jūsų būsimam darbdaviui. Todėl vis dažniau ir dažniau sulaukiame klausimų, kaip gi vis dėl to rašyti tą „nelemtą“ gyvenimo aprašymą, dar kitaip žinomą, kaip CV?

Ko gero, visų pirma, reikėtų pradėti nuo to, kokia forma naudositės – ar tai bus Jūsų pačių kurtas (tačiau, žinoma, visus reikalaujamus standartus atitinkantis) CV šablonas, ar pasinaudosite, kur kas paprastesniu sprendimu – išsitrauksite CV „griaučius“ iš interneto platybėse esančių pavydžių, kurie paprastai yra talpinami į darbo skelbimų portalus ir ne tik. Ko gero ir patys suprantate, jog kur kas paprasčiau yra naudoti jau sukurtą formą, kurią Jums tiesiog tereikia palaipsniui pildyti ir tai taps visiškai nesudėtingu procesu.

Kitas klausimas, neabejotinai iškylantis kiekvienam žmogui, pildančiam gyvenimo aprašymo formą – „ką gi ten rašyti?“. CV – tai nėra motyvacinis laiškas, todėl čia turite būti glausti, aiškūs, nes Jūsų gyvenio aprašymą skaitantis darbdavys galimai tik akies kampeliu „permes“ Jūsų pateiktą informaciją ir jai tikrai neskirs daugiau nei pusės minutės, tad būkite glausti ir tikslūs – tik taip pasieksite savo tikslą ir apie Jus sužinos daug ir greitai!

CV rašymas – tai nėra tik tam tikrų Jūsų gyvenimo faktų sudėliojimas, tai ir jų atsirinkimas pagal pareikalavimus, Jūsų kandidatuojamai pareigybei – juk gal tos darbo patirtys ar seminarai, kurie Jums atrodo verti dėmesio ir pasigėrėjimo savimi, visiškai neatitinka Jūsų būsimo darbo? Tada geriau rašykite tai, kas labiausiai atitinka Jūsų norimą darbo specifiką ir visiškai nesusijusias veiklas palikite šone – tai iš dalies atrodo nelabai teisinga, tačiau taip jau yra ir su tuo reikia susitaikyti.

Rašyti CV yra kur kas paprasčiau, kai prieš save matote pavyzdį, todėl siūlome parsisiųsti mūsų tinklapyje patalpintus variantus, kurie tikrai turėtų palengvinti Jūsų darbą. Žinoma, jei norite kone tobulo ir itin profesionalaus gyvenimo aprašymo – mes tai padarysime už Jus!